Jaka jest rozbieżność pomiędzy Ethereum a Bitcoinem?

Artykuł miesiąca Inne tematy Poradnik

Dzisiejszy szum wokół technologii Bitcoin, Ethereum, kryptowalut i blockchain konkuruje z bańką w latach 90-tych. Z ogromnymi wolumenami obrotu i kapitalizacjami rynkowymi dla niektórych większych kryptowalut konkurujących z niektórymi z najpełniejszych międzynarodowych korporacji. Niestety, podczas jak grupę osób potrafią być w kształcie powiedzieć, że słyszało o kryptowalutach, spory odsetków ludzi potem nie jest do kraju pewien, co obecne istnieje – plus istnieje dalej bardziej zdezorientowany co do Ethereum.

Jeśli natomiast trochę bawisz się tą dziedziną, sprawdź nasz przewodnik dla niedoświadczonych osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut.

Czym stanowi Bitcoin

Najpopularniejszym sposobem zdefiniowania Bitcoina jest wymienienie go cyfrowym dolarem. To naprawdę wszystko — bez wszystkich formalnych regulacji, które towarzyszą bankowi (co wpływa, że ​​istnieje to tak destrukcyjna koncepcja). To nie jest technologia. To nie jest firma. To twoje pieniądze, trzymane w sytuacji cyfrowej. Niektórzy ludzie kupują Bitcoin, ponieważ chcą chronić nasze pieniądze gdzieś indziej niż w banku. Niektórzy kupują Bitcoin jako inwestycję, wierząc, że jego stawka za mało miesięcy albo lat będzie zdecydowanie cenniejsza niż obecnie. A niektórzy ludzie kupują Bitcoin jako klucz do inwestowania w pewne firmy, ponieważ pieniądza w obecnych markach nie można nabyć za pomocą tradycyjnej waluty. Możesz kupować tokeny tylko za pomocą Bitcoin lub Ethereum, czyli inną bardzo ciekawą walutą.

Reklama

Czym stanowi Ethereum

Ethereum to kolejna kryptowaluta także dużo kobiet uważa, że ​​potencjalnie może przejść Bitcoin jako dominującą monetę na zbytu. To, co daje Ethereum, toż jego technologia, a nie fakt, że istnieje wówczas kolejna kryptowaluta. Wartość monety Ethereum żyje i interesuje i także jak Bitcoin jest kupowana oraz oferowana i zajmowana przez inwestorów do życia.

Różnica pomiędzy Ethereum a Bitcoinem polega na tym, że Bitcoin to nic innego jak waluta, podczas gdy Ethereum to technologia księgi głównej, jakiej firmy używają do robienia nowych pomysłów. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum oddziałują na tak zwanej technologii „blockchain”, jednak Ethereum jest dobrze bardziej skuteczne. Jeśli Bitcoin był w klasy 1.0, Ethereum istnieje w klasy 2.0, co powoduje na pisanie na nim zdecentralizowanych aplikacji. Krótko mówiąc: idealnie dodaje się do zmiany.

Co dużo, technologia Ethereum jest wielkie pomożenie w ramach tzw. The Enterprise Ethereum Alliance . Istnieje wówczas linia firm z listy Fortune 500, które zgodziły się współpracować, aby zapoznawać się i zakładać na technologii blockchain Ethereum – inaczej zwanej technologią „inteligentnego kontraktu”. W obecnym wypadku „inteligentne kontrakty” oznaczają, że chcące aplikacje biznesowe mogą zautomatyzować niezwykle złożone aplikacje.

To, co tak dużo osób zajmowałoby w technologii Ethereum, toż jej potencjał działania na wzory oraz procesy we pełnych branżach. W żadnym przypadku nie istnieje to jeszcze dobra technologia, ale otworzyła drzwi dla szerokiej skali unikalnych innowacji.

zobacz również Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoinem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments